Hangyákkal küzdelem

Ajaj, visszajöttek a hangyák, s rajzottak a hálóban, fürdőben is, de felvettem velük a küzdelmet. Ezek főleg a falban az elektromos vezetékeken közlekednek, igy a konnektor mellől, kapcsolókból bujnak elő s kolonizálnak. Bevetettem kullancsriasztót, az pár órára feltartja őket, majd zöld citrom levét s fahéjat. Egyenlőre sikerült megállitani az inváziójukat, drasztikus dolgokat nem kivánunk bevetni ellenük.
Az utóbbi hetekben nem voltam túl jól, japán barátaimmal a levelezés is akadozott miattam, néha órákon át bámultam egy mailt s nem értettem…  Melegnek is éreztem nagyon az időt, szóval megint sóhiányom is lett. Most már próbálok jobban odafigyelni, halszószt önteni a riszre, de sokszor még elfelejtem, s agyamnak is kell jobb táplálék, hetente 3x tengeri halat kellene ennem, de az nem olcsó. E hónapban nem nagyon engedhetem meg magamnak, fontos hogy a biztositások meglegyenek jövő évre.
De azért, konzerv formában sikerül magamhoz venni kis tonhalat, tegnap volt egy egész kis makréla 40 bahtért a piacon, arra lecsaptam, mára hát van hal…  lehet jövő héten is lesz ilyen a piacon. Úgy nem drága, csak ahhoz képest hogy most egy hétre 1000 baht, amiből meg kell legyünk, fejenként 500, naponta 100. Kiderült, 12 000 bahtot félre kell tennünk,s  egyenlőre Napsi adóvisszatérése se érkezett meg, aminek már igencsak itt az ideje s számitottunk rá. De most az éves vizumdiját ki tudtuk fizetni, van 11 000 baht megtakaritásunk, ahhoz kell most még 12 e hónapban, az 23 000 baht, s jövő hónapban októberben ugyanennyi, ha nem jön meg az adóviszatérités, mert az éves biztositások kettőnkre 30 000 baht s jön az én negyedéves vizumhosszabbizásom, 5 000 baht. Remélem, nem jön közbe semmi s sikerülnek a megtakaritások, a kis szigetre nem tudunk menni hát egy darabig. De ha ügyesek vagyunk, utána Ko Changra még eljuthatunk.
Thai nyelvet csak szinten tartom most, mert a japán s thai együtt túl nagy koncentrálást kiván. A japánt részesitem előnyben, napi 8 óra kb. csak a japán nyelv tanulására megy most el. Haladok is, ma megvan a 3. szint 500. kanjija, maradt még e szintből 80 hátra jövő hétre…  Hétvégén átismétlek legalább 300-at s az 5. s 4. szint szókincsét. Jövő héten vége lesz a 3. szint kanjik tanulásának, átismétlem a korábban előre tanult 2. szint kb. 160 irásjegyét s a hozzájuk tartozó szókincset tanulom meg, mielőtt a 3. szint szókincse következne. Nyelvtanból szintén ismétlem az 5. és 4. szint nyelvtanát s a 3. szintét tanulom. Találtam egy androidos alkalmazást, ami nagyon jó nyelvtan, s megvan a 2. s 1. szint nyelvtana is, persze angol kommenttel, de amit nem értek, Napsi leforditja majd nekem. Ha sikerül a kanji tanulással ezt az ütemet, napi 25 kanji tanulását tartani, idén a kanjikkal s nyelvtannal teljesen végzek, jövőre csak ismétlem őket, s a 5-2. szint szókincseket is megtanulhatom. Jövőre marad az 1. szint szókincse, az se kevés, de 3 hónap elég lehet rá.
A japán nyelv mellett most igazán csak az olaszra koncentrálok, abban közelitek a 20. leckéhez, az 50 leckéből. Jó lenne hó végére stabil 25 lecke tudás olaszból is, s októberben befejezni az 50 leckét ami nem lehetetlen, s utána a Francia következik, akkor már japán nyelvől kevesebbet kell tanulnom. Hétvégék a kanjik, szókincs ismétlések ideje van, s persze az esperanto, malgas nyelvek gyakorlásáé.
Jövő évben már a thai nyelven lehet a hangsúly, ugyanolyan intenzivre veszem mint a japán nyelvet, ebben segit hogy japán nyelvű tankönyvekből tanulom, s jó lesz már a japán magyarázatok értése is. Mellette meg az indonéz-maláj s afrikans nyelvek már könnyűek lesznek, talán még olasz, francia szókincs bővités is elfér mellettük, majd meglátjuk.
Sajnos, most kb. este 22.30, mire végzek a napi tanulási adagokkal, de már csak két hétig ennyire intenziv, a japanese in a month leckékből csak 10 van hátra, az kiesik, illletve befejezem a hanganyagok hallgatását is, s a japán gyakorló könyveket is kb. addigra fejezem be, azaz októbertől lazább lesz kicsit már, november közepétől még inkább…
Szóval sok érdekesség nincs, de hétvégén futja durianra, óriás palacsintára s talán végre eljutunk a  zenekaros helyre is lazitani, hétvégére 1 000 bahtot áldozunk kb. Piacon még sokféle gyümölcs van, tegnap gránátalmát, egy roppanos bogyós gyümölcsöt ha jól tudom, longan a neve, vásároltam meg sárkánygyümölcsöt. És tegnap egy nagyon édes fél dinnyét vettem az eonban, meg is ettük este egy ültő helyünkben! Megyek is, veszek egy egészet….

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük